یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۰۳

تعمير فر توكار

۳۷ بازديد

 

اجاق هاي برقي توكار به گونه اي طراحي شده اند كه با تبديل الكتريسيته به گرما غذا را مي پزند. فرهاي فن دار به گردش هوا اجازه مي دهند كه روند پخت و پز را سرعت ببخشند. اجاق‌هاي مدرن بسيار كارآمد هستند كه تا حدي به دليل عايق‌سازي بهبود يافته اند.
اجاق هاي برقي براي هر آشپزخانه اي عالي هستند. يكي از مزاياي آنها اين است كه فضاي كمتري اشغال ميكنند.استفاده از اجاق هاي برقي و تميز كردن آنها بسيار آسان است و آنها را به گزينه اي عالي براي كساني تبديل مي كند كه مي خواهند تجربه آشپزي بي دردسري داشته باشند.
هنگام خريد اجاق هاي برقي، مهم است كه اندازه آشپزخانه و نوع غذايي كه معمولاً طبخ مي كنيد را در نظر بگيريد. اجاق‌هاي برقي در اندازه‌ها و سبك‌هاي مختلف توليد مي‌شوند، بنابراين مطمئناً موردي كه كاملاً مطابق با نيازهاي شما باشد وجود دارد.
اجاق‌هاي برقي يك راه عالي براي آسان‌تر كردن و لذت‌بخش تر كردن آشپزي هستند، بنابراين حتماً يكي از آنها را براي به روز كردن آشپزخانه خود در نظر بگيريد.
اما اين اجاق ها نيز مانند تمامي وسايل برقي ممكن از خراب شوند.
فرهاي توكار معمولا به چند دليل زير نياز به تعمير پيدا ميكنند:
1- المنت فر
مشكل: اجاق گاز گرم نمي شود، زيرا المنت (ذره اي كه با روشن كردن اجاق گاز داغ مي شود) كار نمي كند.
2- ترموستات
مشكل: ترموستات فر شما - كه حرارت داخل فر را اندازه گيري مي كند و پس از رسيدن به دماي معتدل مورد نظر، المنت را خاموش مي كند - به درستي كار نمي كند. در نتيجه فر شما به اندازه كافي گرم نمي شود، خيلي داغ مي شود يا اصلاً گرم نمي شود.
3- بلوك ترمينال
مشكل: دستگاه شما به برق وصل است و از ديوار روشن مي شود، اما برق به فر نمي رسد و اصلا روشن نمي شود.
4- فن فر
مشكل: فن داخل فر شما به درستي كار نمي كند. در نتيجه غذاي شما به طور يكنواخت پخته نمي شود (اين اتفاق به اين دليل است كه حرارت به طور يكنواخت در اطراف فر توسط فن پخش نمي شود).
5- درزگير درب فر
مشكل: فر شما در حال از دست دادن حرارت است زيرا درزگير لاستيكي درب شكسته يا از بين رفته است. در نتيجه گرم شدن اجاق بيشتر طول مي كشد و انرژي بيشتري نسبت به نياز مصرف مي كند.
راه حل: در صورت بروز هر كدام از موارد بالا قطعات ذكر شده نياز به تعويض دارند و جهت تعمير فر توكار خود به افراد متخصص در اين زمينه مراجعه نماييد.

 

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.